Szakmai konferencia

2019 november 7-én második alkalommal szervezünk szakmai konferenciát a Lépésről lépésre dolgozó pedagógusok számára mely 2019-ben is a
Budapesti POK Őszi Pedagógiai Napok kiemelt programja.

Kis lépésekkel, mesék varázsával

a fenntartható közösségekért

A mesevilág és mindennapi életünk találkozásai

konferencia a mesék varázsát ismerő óvodapedagógusok és a Lépésről lépésre programmal dolgozó óvodák számára.

A Konferencia előadásai és kísérő programjai hagyományainkat, meséinket a „fenntartható közösségek” gyökereként közelíti. Kiemelt szerep jut a hagyományos és a mai meséknek, a családmeséknek, amikből igaz meseként ismerhetik meg a gyermekek, szülők, nagyszülők gyermekkorát, saját családjuk történetét. A gyermek, akárcsak a mesében, növekedése során is megküzd a „külső és belső sárkányokkal” – saját kihívásaival és félelmeivel – e próbák alatt érik, fejlődik és válik egyre gazdagabbá a személyisége.
Ezen a színtéren létrejönnek a mesevilág és mindennapi életünk találkozásai- mindennapi dolgaink és a mesék párhuzamai, múltunk és jelenünk összecsengései.

A konferencia előadásai nyitottak minden Pitypang Óvodába járó gyermek szülei számára is, de regisztrációhoz kötött. Regisztrálni, jelentkezni a csoportos pedagógusoknál lehet.

2019-11-01