Katica

Bázisintézmény

Szakmai konferencia 2019

2019 november 7-én második alkalommal szervezünk szakmai konferenciát a Lépésről lépésre dolgozó pedagógusok számára mely 2019-ben is a
Budapesti POK Őszi Pedagógiai Napok kiemelt programja.

Kis lépésekkel, mesék varázsával

a fenntartható közösségekért

A mesevilág és mindennapi életünk találkozásai

konferencia a mesék varázsát ismerő óvodapedagógusok és a Lépésről lépésre programmal dolgozó óvodák számára.

A Konferencia előadásai és kísérő programjai hagyományainkat, meséinket a „fenntartható közösségek” gyökereként közelíti. Kiemelt szerep jut a hagyományos és a mai meséknek, a családmeséknek, amikből igaz meseként ismerhetik meg a gyermekek, szülők, nagyszülők gyermekkorát, saját családjuk történetét. A gyermek, akárcsak a mesében, növekedése során is megküzd a „külső és belső sárkányokkal” – saját kihívásaival és félelmeivel – e próbák alatt érik, fejlődik és válik egyre gazdagabbá a személyisége.
Ezen a színtéren létrejönnek a mesevilág és mindennapi életünk találkozásai- mindennapi dolgaink és a mesék párhuzamai, múltunk és jelenünk összecsengései.

Szakmai konferencia 2018.

• A Budapesti Pedagógiai Oktatási Központ 2018. november 19–23. között szervezi meg az Őszi Pedagógiai Napokat, amelynek kiemelt témája az átmenetek pedagógiája.
    Ebben a programorozatban vállalt szerepet intézményünk is. A bemutató témája:
    Átmenet a család mint szociális közeg és az óvoda között – Az óvodai időszakot kezdő, bölcsődéből vagy otthoni környezetből vegyes korcsoportba érkező gyermekek befogadásának folyamata és aktuális eredményei

Jó gyakorlataink

Óvodánk öt jó gyakorlat tulajdonosa.
A Jó gyakorlatok adaptálhatók, az átadás és átvétel feltételeiről a bp18@pitypangovoda.hu e-mail címen kaphatnak felvilágosítást az érdeklődő intézmények, fenntartók.

Jó gyakorlataink

• Kompetencia alapú nevelés megvalósítását támogató pedagógusi attitűd
  • Játék és tanulás az iskolássá érés folyamatában
  • Projektek szerepe kompetenciák alapozásának, a kreativitás fejlesztésének folyamatában